Musical Fever

O souboru

Hudební soubor Musical Fever je složen z žáků ZUŠ Kroměříž ve věkovém rozpětí 13–17 let. Kapela funguje pod vedením učitele ZUŠ Kroměříž – p. uč. Milana Vaculíka.

Musical Fever se zaměřuje na veřejné koncerty, výchovné koncerty pro základní školy i jiná vystoupení při různých příležitostech. Účastní se také hudebních soutěží.

Sestava kapely se obvykle obměňuje vždy s nástupem nového školního roku a pro žáky ZUŠ je účast v souboru forma hudební praxe – slouží jako nácvik hudební souhry v kolektivu. Souhra je pro další rozvoj žáků klíčová při jejich uplatnění v hudebním životě od domácího muzicírování až po aktivní hru v souborech nejrůznějšího obsazení a žánrů.

Repertoár tvoří převzaté české i zahraniční písně ve stylu “pop rock” a na jeho výběru se členové aktivně podílejí.

Počet členů

4

Nástrojové obsazení

zpěv, bicí, el. kytara, baskytara, klávesy

Úspěchy a významné vystoupení

2022 – finále oblastního kola soutěže „Holešovský talent“, získání zvláštní ceny poroty „Za souhru souboru“

28. 5. 2022 – v rámci „Dne dětí“ vystoupení na letišti v Kroměříži

28. 11. 2022 – účast v soutěži „Dětská porta a Melodie“ v Holešově. V kategorii hudebních souborů obsadil Musical Fever 1. místo s postupem do celorepublikového finále v Českých Budějovicích..

28. 3. 2023 – republikové finále soutěže „MELODIE“ v Českých Budějovicích. Soutěž je zaměřena na mladé zpěváky a hudebníky. V rámci kategorie hudebních souborů získal Musical Fever od odborné poroty 1. místo.

28. 4. 2023 – vystoupení na Kroměřížském festivalu Majáles

květen 2023 – výchovné koncerty ZUŠ Kroměříž v Chropyni

Vedoucí souboru

Milan Vaculík