Hudební obor | Taneční obor | Výtvarný obor | Literárně-dramatický obor

Dechový orchestr

 

Natáčení pro Český rozhlas Zlín 10.12.2018 je ZRUŠENO!

Informace pro členy D.O.

AKTUÁLNÍ VYSTOUPENÍ

Kde budeme hrát?

den
datum
místo akce čas
pátek
30.11.2018
ZUŠ Kroměříž
Mikuláš v ZUŠ
od 14 hod.
pondělí 10.12.2018 Kino Nadsklepí natáčení pro Český rozhlas Zlín ZRUŠENO
pondělí 17.12.2018 Kino Nadsklepí Vánoční koncert

 

Dechový orchestr ZUŠ Kroměříž koncertoval v Salzburgu

Po červnovém úspěšném koncertním zájezdu na chorvatský ostrov Hvar v roce 2015, se v květnu 2016 mladí muzikanti ze ZUŠky vydali do Rakouska.

Bydleli jsme v malebném městečku Mondsee, kde jsme měli kompletní zázemí a kde nám místní orchestr poskytl perfektně zařízenou zkušebnu. Mimo muzicírování jsme měli možnost poznávat krásnou okolní přírodu, například z paluby lodě po jezeře Mondsee. V městečku St. Gilgen všechny nadchla návštěva Muzea hudebních nástrojů a výlet historickou lanovkou na vrchol Zwölferhorn, odkud byl nádherný výhled na okolní jezera a zasněžené vrcholky Alp. Své dovednosti a znalosti si všichni mohli vyzkoušet v salzburgském interaktivním muzeu Haus der Natur.

Určitě nezapomenutelným zážitkem pro mladé muzikanty byl koncert v Mozartově Salzburgu. V zahradě Mirabell svým uměním roztleskali přítomné turisty, převážně z Japonska. Plni dojmů jsme po návratu domů pak vystoupili na Divadelní scéně Filmového festivalu Zlín, který se konal v rámci multižánrového projektu ZUŠ zlínského kraje ZUŠKA?ZUŠKA!

Milan Šón

Rakousko 2016 - fotogalerie

ZUŠKA?ZUŠKA! 2016 - fotogalerie

První červnový týden strávili žáci ZUŠ na chorvatském ostrově Hvar

Členové Dechového orchestru ZUŠ Kroměříž podnikli ve dnech 1. – 7. června 2015 cestu na ostrov Hvar v Chorvatsku. Pod vedením kapelníka Milana Šóna zde pilně cvičili a uspořádali dva koncerty. Posluchače zaujali mezinárodně známými skladbami, jako byly například Stelldichein in Oberkrain, tango La Paloma, Eviva Espania nebo směs písní skupiny ABBA. Do programu zařadili také chorvatskou lidovou píseň Rybáři (Ribari) a samozřejmě nemohla chybět ani polka Škoda lásky. Velký úspěch sklidily výkony sólistů Veroniky Čírtkové, Jirky Cíhy, Vojty Adámka, Míši Klecha, Jiřího Nepožitka a Vojty Ludíka.

Koncerty se konaly v turistickém letovisku Vrboska, kde jsme měli kompletní zázemí – ubytování, vlastní zkušebnu, hřiště na míčové hry a dobře přístupnou pláž. Volná odpoledne jsme trávili u moře, navštívili jsme krásné historické centrum Vrbosky a vydali se i do hlavního města ostrova – do Hvaru. Obdivovali jsme kamenné domy, zvonice kostelů, pevnost nad hlavním městem a obrovské jachty v přístavu. Celý týden svítilo a hřálo sluníčko, moře bylo popravdě trochu chladnější, ale jedno s druhým, spolu s vynikající chorvatskou zmrzlinou jde krásně dohromady. A tak se po sedmi dnech nikomu nechtělo domů. Na takový výlet k moři, spojený s hudbou, z nás však jistě nikdo nezapomene.

Člen orchestru – trumpetista Jan Pospíšil

Chorvatsko 2015 - fotogalerie

Záznam z vysílaného pořadu České televize Ostrava,

kde se představil Dechový orchestr ZUŠ Kroměříž,

"...a tuhle znáte?" k nahlédnutí zde:

"...a tuhle znáte?"


Napsali o nás ...

A tuhle znáte...

Obrázků: 9

Koncert 40 let

Obrázků: 8

Francie 2009

Obrázků: 9

Chorvatsko 2015

Obrázků: 140

Rakousko 2016

Obrázků: 8

ZUŠKA?ZUŠKA! 2016

Obrázků: 5